Opony - Wulkanizacja

Wykonujemy usługi:

• wymiana opon
• wymiana kół w samochodzie
• wymiana opony na feldze
• montaż felg stalowych i aluminiowych
• przechowywanie opon i kół
• wulkanizacja opon
• wyważanie kół i opon
• napełnienie opony gazem
• sprzedaż opon

Skontaktuj się z nami

Wulkanizacja

Należymy do ogólnoeuropejskiej sieci serwisów ogumienia i szybkich usług motoryzacyjnych FIRST STOP, oferujemy m.in. opony Bridgestone, Firestone, Dayton, Star Fire.

Opony zapewniają przyczepność samochodu do nawierzchni oraz tłumią nierówności drogi. Od stanu opon samochodu i prawidłowego w nich ciśnienia zależy Twoje bezpieczeństwo.

W czasie eksploatacji opony są ścierane i ich bieżnik zanika, utrudniając uzyskanie zadowalającej przyczepności, szczególnie na mokrej nawierzchni. Opony uszkodzone mechanicznie lub takie, na których pojawiły się wypukłości podlegają obowiązkowej wymianie.

Producent Twojego samochodu przewidział możliwość zastosowania kilku różnych rozmiarów opon. Informację na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Musisz przestrzegać tych zaleceń biorąc pod uwagę wszystkie parametry opon jak: średnica, szerokość, profil, indeks prędkości oraz indeks nośności.

Wymiana opon wymaga zdemontowania z samochodu kompletnych kół, a następnie za pomocą montażownicy opony zdejmowane są z felg. Na felgi po oczyszczeniu ich rantów i nałożeniu pasty montażowej zakładane są nowe opony. Pamiętaj o zamontowaniu nowych zaworów felg, aby uchronić się przed ubywaniem powietrza z kół.
Następnie koła są pompowane powietrzem lub azotem. Napełnianie kół azotem minimalizuje wahania ciśnienia powstające w wyniku zmian temperatury. Kompletne, napompowane koło jest wyważane dynamicznie i montowane w samochodzie.

Pamiętaj, że sprawne, dobrane do pory roku opony zapewnią Ci bezpieczeństwo. Zadbaj o regularne sprawdzanie ciśnienia w ogumieniu, gdyż jego spadek o 10% od zalecanego skróci żywotność opony o jedną trzecią. Zwróć także uwagę na datę produkcji opon, gdyż materiał, z którego są wykonane starzeje się. Opona po pewnym czasie nie nadaje się do użytku.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

KRAKOWSKI-SERWIS

Fordońska 76
Bydgoszcz

Tel.: 52 342 18 78 (8:00-16:00)
Tel.kom.: 501 601 511 (7:00-16:00)
Tel.kom.: 502 138 997 (8:00-18:00) 
E-mail: info@krakowskiserwis.pl

Zapraszamy:
Pn-Pt: 08:00-16:00
Sob/Nd: nieczynne